کدام دختران زیبا اینستاگرام دنیای مد دختران

کدام: دختران زیبا اینستاگرام دنیای مد دختران آنگولا آمریکا ستاره براگا دختران

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی منزل اولی‌ها در منگنه بازار

به گزارش دنیای اقتصاد ؛رفتار منزل اولی ها در بازار ملتهب مسکن طی ماه های اخیر از روی میزان استفاده از وام یکم، ردیابی شد. آمار خرید آپارتمان با وام صندوق یکم

منزل اولی‌ها در منگنه بازار

منزل اولی ها در منگنه بازار

عبارات مهم : ایران

کاهش ۴۰ درصدی خرید آپارتمان به وسیله گروه منزل اولی، تحت تاثیر دو مانع

به گزارش دنیای اقتصاد ؛رفتار منزل اولی ها در بازار ملتهب مسکن طی ماه های اخیر از روی میزان استفاده از وام یکم، ردیابی شد. آمار خرید آپارتمان با وام صندوق یکم در پایتخت کشور عزیزمان ایران نشان می دهد بهار امسال تحت تاثیر جهش قیمت و نبود فایل کوچک متراژ در بازار معاملات ملک، حجم خرید آپارتمان به وسیله منزل اولی ها ۴۰ درصد نسبت به اوایل رونق معاملات کم کردن پیدا کرد. این گروه از تقاضا که به علت تجهیز از ناحیه صندوق بعد انداز، تقاضای قطعی و موثر در بازار مسکن محسوب می شود، مشروط به اجرای یک تصمیم می تواند از منگنه بازار نجات یابد.

خانه اولی ها در منگنه بازار

منزل اولی‌ها در منگنه بازار

اثر التهاب دست کم سه ماهه قیمت مسکن بر واکنش‌ها «تقاضای قطعی»، ردیابی شد. «خانه اولی»ها به عنوان گروهی از تقاضای مصرفی که نسبت به سایر متقاضیان، از سه شاخصه مشمول بر «کمترین قدرت خرید»، «بیشترین حساسیت به نوسان قیمتی» و در عین حال «قصد قطعی خرید ناشی از دریافت وام یکم» برخوردار هستند، طی ماه های اخیر به رغم اقدام جهت انجام معامله خرید آپارتمان در تهران، مجبور به خروج اضطراری از بازار شدند.بررسی «دنیای اقتصاد» راجع به تصویر العمل تقاضای رونق ساز به جهش قیمت مسکن از ابتدای امسال تا کنون نشان می دهد: این گروه از تقاضا –خانه اولی های سپرده گذار در صندوق بعد انداز مسکن یکم- در «منگنه» بازار مسکن قرار گرفته طوری که نیروی حاصل از منگنه باعث افت شدید در حجم خرید زوج های تازه وارد به بازار و در نتیجه کم کردن کل معاملات مسکن شده است است.

منگنه بازار مسکن از محل رشد شدید قیمت ها و کمبود عرضه مناسب، کار را جهت منزل اولی ها بیش از سایر متقاضیان مصرفی سخت کرده هست. میانگین قیمت واحدهای مسکونی در پایتخت کشور عزیزمان ایران در بهار امسال ۴۰ درصد نسبت به بهار سال گذشته زیاد کردن پیدا کرد که البته میزان رشد، در بازار واحدهای مورد جست وجوی منزل اولی ها (آپارتمان های حداکثر ۷۰ مترمربع)، به مراتب زیاد بود. طی ماه های گذشته از امسال علاوه بر فشار تورم مسکن، موجودی بازار از بابت فایل فروش واحدهای مسکونی ریز و کوچک متراژ نیز به شدت کم و در بعضی مناطق پایتخت نایاب شد.گزارش «دنیای اقتصاد» از تاثیر منفی این دو مانع –جهش قیمت و نبود فایل- حاکی است: حجم خرید آپارتمان به وسیله منزل اولی ها در بهار امسال ۴۰ درصد نسبت به زمستان سال گذشته کم کردن پیدا کرد. این آمار منعکس کننده واکنش‌ها منزل اولی های مجهز به وام یکم است و به نوعی، «سند» اثبات خروج اضطراری تقاضای مصرفی از بازار مسکن تحت تاثیر اوج گیری قیمت ها است.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛رفتار منزل اولی ها در بازار ملتهب مسکن طی ماه های اخیر از روی میزان استفاده از وام یکم، ردیابی شد. آمار خرید آپارتمان با وام صندوق یکم

«دنیای اقتصاد»، پیش تر راجع به علت کم کردن حجم معاملات مسکن در خرداد امسال در شهر تهران، عقب نشینی تقاضای مصرفی را بااهمیت ترین عامل معرفی کرده بود. در حال حاضر ردیابی آماری واکنش‌ها منزل اولی ها در فصل بهار، افت معاملات از محل کم کردن خریدهای مصرفی را تایید می کند. در تیرماه البته عقب نشینی توام تقاضای مصرفی و سرمایه ای باعث افت معاملات شد. در خرداد ماه، ۱۳ هزار و ۷۰۰ واحد مسکونی در پایتخت کشور عزیزمان ایران فروش رفت و در تیر ماه، این میزان به ۱۲ هزار و ۳۷۰ واحد مسکونی کم کردن یافت. حجم معاملات خرید در زمستان سال گذشته به نزدیک ۱۸ هزار واحد در ماه رسید، ولی اکنون بازار معاملات ملک از رونق زمستانی فاصله گرفته است.

خانه اولی ها از نیمه سال گذشته به شکل موثر و قابل توجهی وارد بازار مسکن شدند طوری که موعد پرداخت وام یکم از محل صندوق بعد انداز به این گروه مجاز به سپرده گذاری در این صندوق حجم خرید ماهانه آپارتمان در پایتخت کشور عزیزمان ایران به وسیله منزل اولی ها را از زیر ۵۰۰ واحد در سال ۹۵ و نیمه اول ۹۶ به میانگین ماهانه ۱۷۰۰ واحد مسکونی در زمستان سال گذشته زیاد کردن داد. در اسفند سال گذشته بیش از ۲۳۰۰ منزل اولی با وام یکم، نسبت به خرید آپارتمان در پایتخت کشور عزیزمان ایران اقدام کردند. ولی در بهار امسال میانگین فروش آپارتمان به منزل اولی ها در پایتخت کشور عزیزمان ایران از ۸۰۰ واحد در ماه تجاوز نکرد.

این در حالی است که جامعه منزل اولی عضویت کننده جهت دریافت وام یکم پتانسیل خرید حداقل ۳۵۰۰ واحد مسکونی در ماه در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران را دارد که در صورت فراهم بودن شرایط قیمت و عرضه، این حجم معامله مسکن در پایتخت می تواند نبض بازار فروش را از کمای دو ماه اخیر نجات دهد. پتانسیل منزل اولی ها معادل ۲۵ درصد حجم معاملات فعلی بازار مسکن در پایتخت کشور عزیزمان ایران هست، بنابراین اگر بستر ورود اکثریت این گروه به بازار فراهم شود، فاز معاملات به اوضاع رونق باز می گردد.خانه اولی ها بعد از ۱۸ ماه سپرده گذاری در تهران، نوبت دریافت تسهیلات خریدشان فرا می رسد و چون به اصل مبلغ سپرده -که رقم آن نیز قابل توجه است- سود تعلق نمی گیرد، این گروه در شرایط فعلی بازار به محض سررسید سپرده گذاری، جهت خرید مسکن اقدام می کند. طول سپرده گذاری یکساله هست، ولی ناکافی بودن مبلغ سپرده از سوی غالب منزل اولی ها باعث شده است مدت وقت انتظار جهت دریافت وام یکم به ۱۸ ماه زیاد کردن پیدا کند.

منزل اولی‌ها در منگنه بازار

گروه منزل اولی به علت سپرده گذاری در صندوق، تقاضای قطعی در بازار مسکن محسوب می شود ضمن آنکه تا قبل از جهش قیمت، مبلغ تسهیلات، پوشش دهنده مناسبی جهت قدرت خرید این گروه بود. در حال حاضر ولی اگر در یک فرضیه خوش بینانه، واحد مسکونی ریز و کوچک متراژ در بازار وجود داشته باشد، سطح قیمت ها، فراتر از بودجه مرکب منزل اولی ها –ترکیب تسهیلات، اصل سپرده و سایر اندوخته مالی- قرار دارد.

کلید دست بانک مرکزی

برای آخر دادن به خروج اضطراری منزل اولی ها از بازار مسکن، یک راهکار نه چندان پایدار ولی مناسب شرایط فعلی وجود دارد.دو مانع قیمت و عرضه برابر منزل اولی ها، در صورت موافقت بانک مرکزی با پیشنهاد «افزایش سن آپارتمان های مشمول استفاده از وام یکم»، قابل برطرف شدن است.در حال حاضر، سقف سنی واحدهای مسکونی مشمول استفاده از وام یکم، ۱۵ سال هست. این سقف، ۵ سال کمتر از سقف سنی آپارتمان های مجاز به استفاده از وام اوراق هست. این دوگانگی مخرب بین شرایط پرداخت تسهیلات یکم و تسهیلات اوراق، چنانچه به نفع منزل اولی ها برطرف شود، «حق گزینش فوق العاده محدود» تقاضای مصرفی در بازار مسکن از طریق باز شدن دروازه خرید واحدهای ۱۵ تا ۲۰ سال ساخت با وام یکم، تا حدودی زیاد کردن پیدا می کند. واحدهای ۱۵ تا ۲۰ سال ساخت، حدود ۳۰درصد ارزان تر از واحدهای کم سن مشابه هست. بنابراین اگر این اصلاح سنی اتفاق بیفتد، در کنار برطرف مانع عرضه مناسب، مانع مربوط به قیمت نیز برطرف می شود.

به گزارش دنیای اقتصاد ؛رفتار منزل اولی ها در بازار ملتهب مسکن طی ماه های اخیر از روی میزان استفاده از وام یکم، ردیابی شد. آمار خرید آپارتمان با وام صندوق یکم

به گزارش «دنیای اقتصاد»، کلید قفل بازار منزل اولی ها دست بانک مرکزی قرار دارد. پیشنهاد زیاد کردن سن آپارتمان های مشمول وام یکم در چند مکاتبه از سوی عوامل پرداخت تسهیلات مسکن، به بانک مرکزی ارائه شده است هست. این پیشنهاد حتی در صورت ملاحظه سیاست گذار پولی، می تواند در دوره زمانی مشخص به اجرا گذاشته شود.

سیاست گذاری پولی جهت بازار مسکن در خیلی از کشورهای توسعه یافته، به شکل منعطف و قابل عوض کردن متناسب با تحولات و شرایط بازار انجام می شود به این صورت که در دوره های رکود، مصرفی ترین نوع تقاضای مسکن که همان منزل اولی ها هستند در اولویت تسهیلات و تخصیص منابع اعتباری قرار می گیرند و در دوره های رشد تند قیمت، پرداخت تسهیلات به سایر متقاضیان محدود می شود. در اوضاع فعلی بازار مسکن ایران، اگر چه منزل اولی ها به لحاظ مبلغ تسهیلات خرید، در اولویت نسبت به سایر خریداران هستند ولی شرایط دسترسی به مسکن از طریق تسهیلات جهت منزل اولی ها، نه تنها ساده تر از سایر گروه های متقاضی نیست که محدودیت جهت آنها زیاد است.

منزل اولی‌ها در منگنه بازار

واژه های کلیدی: ایران | بازار | تسهیلات | آپارتمان | تسهیلات مسکن | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz